Switch Language:
hızladönüşmeküçyüzyıladaygelişmeuyumakciddibasıninmekgelişmeboyunhatırlamakinmekaysanatçıbinmekyazargerçekleşmekbacakolmakdefabelirlenmekgeneloluşturmakhızlısorunbaşlamaksanayioluşmakkitaphepsiinternetgerçekleşmekbirerbenzergeçmekdeğişmekağaçtakımdavranmaketkilemekayrılmakkarşılaşmakfotoğrafakşamcihazduyguaraçağırlıkvehangiuzanmaksayıekonomialışverişsağlıkoysafikiryemekolanaköncemaçalınmakşarkıkiişlemektatlıaçıkkatkolayyenidenhizmetsıraüyekesilmekkitapyayımlanmakproblemmasakaybetmekdikkateğerbenzeryöntemmecliserkekdavranmaknormalkesilmekgörmekderiödemeksebephaftayüzyılhalkiletişimyaşamhalgeneltoplumsalötekioraninanmakkorkmakgörevdolaşmakkararparaizinuçakherhangihesapdavranmakkimdörttamamayırmakdesteksonyazılmakbozulmakadgelenkoşmakaraanbakmakileritekrarbaskıpaylaşmakyaşanmakyavaşbununhangikazanmakdilaskerbozulmakgereklikazanmaktabiözgürlüknedensaymakkafaüstündetercihiletişimhızlafazlaşiirburakazanmakadaymektupmahalledolayısıylaonalmakisimyayımlanmaktutmakyılyasaelemanokulplangerçektenilginçseneuygulamauzmanyavaşsertolayyürekmarkacevapçizmekelköygörüşmekhatırlamaktamgeçirmekbirisihazıryaşanmakbelediyeüyekabultedavidüşünülmekbununmutlakatelevizyondavranışparçadönüşmekacababunlarkılmaketmeksürmekkardeşzatenyinesiztanepekiiçermekçeşitlisanabebektelevizyonciddikimiözelgidereğerotobüsüstündeistekvarmakpaylaşmakorganikimümküntoplumbiryanihastaburasosyalhesaptamamörgütnumarayarardavranışevhalkodayaprakçeşitliihtiyaçhaftaifadeyatırımdayanmakyaşlıakşamoynamakgörevyerineyapılmakonunhissetmekTanrıboytarihmilletgötürmekdairehatafotoğraftoprakilgilenmeketrafodailgilenmeksistemparmakduyguhızkağıtekfotoğrafdergiyalnızözelliklegülmeklazımizlemekbalıkkazanmakbazıyatırımgelentrafikeğerkoltuksürd
01:00

Top Ranking

List of users with the best WPM in the last 24 hours.


RankNameWPMTime
-

Hızlı Yazma Testi Türkçe

10 parmakla yazma becerilerinizi eğlenceli ve heyecan verici bir şekilde geliştirmek ister misiniz? Parmaklarınızın Türkçe kelimeleri ne kadar hızlı yazabildiğini görün ve sonuçları görün.

Türkçe Yazma Testi

Ne kadar hızlı yazdığınızı test etmek veya öğrenmek istiyorsanız, tamamen ücretsiz olan 10 Fast Fingers yazma testimizi deneyin. Yazma hızınızı eğlenceli ve heyecan verici bir şekilde geliştirmek için pratik yapabilirsiniz, bu test bir oyun gibi tasarlanmıştır, böylece yazma hızınızı ve doğruluğunuzu eğlenceli bir şekilde geliştirirken eğlenebilirsiniz.

Ne kadar çok pratik yaparsanız, yazmanız o kadar hızlı ve doğru olacaktır. Sağladığımız Türkçe 10 parmakla yazma test oyunu, günlük aktivitelerde sıklıkla kullanılan 200 popüler kelimeden oluşuyor, bu nedenle pratikleriniz daha verimli hale geliyor ve bu kelimeleri gerçek aktivitede bulduğunuzda parmak kaslarınız kelimeyi - kelimeyi - kolayca yazacak.

Nadiren kullanılan kelimeleri unutun, sık kullanılan kelimelere odaklanın. Popüler sözcükleri yazmaya alışkınsanız, daha az kullanılan sözcükleri yazmanın kolay olduğunu göreceksiniz.

Hızlı Yazma Testi

Tek kuruş harcamadan parmakla yazma becerilerinizi geliştirebilir, tamamen ücretsiz olarak sunduğumuz yazım testleri ve oyunları kullanabilirsiniz. Zamanla, parmaklarınızın normalden daha hızlı hareket ettiğini fark edebilirsiniz.

Her testin sonunda, size skoru ve hızı WPM veya kelime başına dakika cinsinden göstereceğiz, bu skor bir dakikada yazılabilecek kelime sayısını gösterir, bu skoru bilerek yazma hızını zaman içinde karşılaştırabilirsiniz. ne kadar çok puan alırsanız o kadar hızlı yazarsınız demektir.

WPM'nin yanı sıra, ilerlemenizi takip etmenizi kolaylaştırmak için her testin sonunda doğruluk, doğru ve yanlış yazılan kelime sayısı, tuş vuruşu sayısı vb. gibi başka bilgiler de gösteriyoruz.

Türkçe Yazma Hızını Artırma İpuçları

Türkçe yazma hızınızı etkili bir şekilde geliştirmek için, bu testi düzenli olarak yapın, böylece parmak kaslarınız klavyedeki tuşlara ve her harfin bulunduğu yere daha aşina hale gelir.

Yazmayı yeni öğreniyorsanız veya zaten akıcı bir şekilde yazmanıza rağmen 10 parmakla yazarken hala garip hissediyorsanız, bundan sonra kendinizi 10 parmak kullanarak yazmaya zorlayın ve her parmağınızın doğru harfi yazdığından emin olun.

Ayrıca doğruluğa öncelik verin, çünkü hızlı ancak doğru yazamıyorsanız işe yaramaz, doğruluk arttıkça hız da artacaktır.

İlerlemenizi Kaydedin

Şu anda sadece 20 WPM puan alabildiğiniz ve bir süre sonra 100 WPM puan alabildiğiniz için gurur duymaz mıydınız?

Bunun için elbette her sınavda aldığınız her puanı kaydetmeniz gerekiyor ama merak etmeyin, bunu kağıda manuel olarak kaydetmenize gerek yok, sınava ilk girdiğiniz andan son ana kadar otomatik olarak kaydedeceğiz. Daha önce hiç hayal etmediğiniz yazma becerilerine sahipsiniz, böylece bunu yapabilmemiz için bir hesap oluşturduğunuzdan ve giriş yaptığınızdan emin olun.

Dünyanın her yerinden binlerce kişiye katılalım ve yazma becerilerinizi ücretsiz olarak geliştirelim!